Sistem uprage

• 13 Yanıt
  • 479 Gösterim
*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
Sistem uprage
« : Şubat 19, 2018, 12:43 »
Beyler sistemim i5 3330 gtx 750ti 8 gb ram asush61m-k anakart 500gb hdd zalmanlx600 psu.   Şimdi kendi iş yerime bi pc toplayacagım  ofis pc si olacak 2300tl de param var şimdi kendime yeni bi sistem toplayım eski kasamımı işte kullanayım yoksa sistemi yükseltip artan paraylada tamamlayıp bi sistemmi toplayayım aklımda 2 el i7 3770 var yanınada rx560 veya 2 el bi ekran kartı var sizce be yapmalıyım

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sistem uprage
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2018, 19:26 »
3770 ,ha deyince bulabilecekmisin.Bi de 3770 alırsan ,yine soket 1155 anakart gerekecek,o da 2.elden. :(
Çok makina kullandım, ama hep fiat/performans ve kişinin işini görecek sistemlere öncelik verdim.

Overclock ile,doğru yaparsanız,çok muazzam performans artışlarına sahip olabilirsiniz.

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2018, 08:12 »
Metin abi ozaman bana 2300tl ye bi kasa toplarmısın dış kasa olmasın elimde mevcut var ve ekran kartı amd istiyorum monitörüm freesync destekli  bide toplayacagın sistemle benim şimdiki sistem arasında ne kadar fark olur

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2018, 14:29 »
 Power supplyde varmı kasada. Varsa marka modeli ne.
Çok makina kullandım, ama hep fiat/performans ve kişinin işini görecek sistemlere öncelik verdim.

Overclock ile,doğru yaparsanız,çok muazzam performans artışlarına sahip olabilirsiniz.

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2018, 14:52 »
Power supplyde varmı kasada. Varsa marka modeli ne.
psu zalman zm600lx

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2018, 15:43 »
İş yerine pc kuracağın için 750 Ti ekran kartına ihtiyacın yok.İ5 teki grafik kartı yeter,artar. Onu hemen sat. Piasası 300-325  tl civarı,3 ü 5 i aramazsan anında satılır. HaLen giriş-orta seviye bi kart çünkü,fazla durmaz elinde,kaparlar.

Yani elinde,2600 TL civarı bi para toplanır böylece. Şu sisteme bi bak. Mevcut sistemin ile ,kıyas bile olmaz. :)

https://i.hizliresim.com/oOVAY2.png

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2018, 21:30 »
abi hdd yok bunda :D bide amd ekran kartı istiyordum ben ve aklımda şu sistem var bu sistemi alsam  şimdiki pc le arasında ne gibi performans farkı olur     benim aklımda bu var

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2018, 21:47 »
RyZEN 1200 ün,mevcut i5 3330  dan aman aman bi farkı yok. Ve her ikiside 4 çekirdek. Yaptığın upgradenin bi esprisi kalmıyor,yani.
 Zalman poweri kullan. Hıghpowere de gerek yok.

RX 560 olacak,o zaman. 1050 Ti ye göre ,arada fark var ama.

750 Ti yi satma olayını düşündünmü.
 Satarsan, RYZEN 1200 İLE ,1050  Ti yapabilirsin hiç değilse.Oyunda ,işini görür.

Yani ,yapmışken ya işlemciyi R5 veya e,kartını yükselt. Freesync ,çalışmayıversin.

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2018, 13:10 »
ozaman ekran kartını işlemciyi ram i hatta anakart ı satayım toplu bi şekilde amd apu yada i3 lü filan bi drr3 2 el sistem alayım onu iş yerinde kullanayım en fazla youtubeden video izlenecek artan paraylada ryzen 5 gtx 1050ti sistem yapayım yada benim sistem kaç para eder acaba i5 3330 750ti 8 gb ram 500wd hdd zalman600lx power bunu kaça satayım ben 1.5 edermi

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2018, 19:10 »
1,5 vermezler.Zaten o sistemi hiç bozma,yazık olur. Dediğim gibi, içinden ekran kartını sat. Gerisini ,işyerinde kullan. 3330 UN DAHİLİ GRAFİK KARTI ,fazlasıyla idare eder.

Sadece powerini ,yeni sisteme ayır. Birde 8 gb lık rami ,yeni sisteme aktarıyoruz.

Bütçen çok kısıtlı. DDR4 bi ,ryzen veya intele geçmek mümkün değil.

Aşağıdaki sistem ,elindekinden, oyun açısından çok daha iyi.
 Bu sistem 2350 tl. Ekran kartını sattınmı elinde 2600 tl olacak.4 gb ,sıfır ram alacağına ,2.el 16gb ram de alabilirsin. 16 gb ramleri yeni sistemde,8 gb mevcut ramlerini,ofiste kullanabilirsin.

H81 anakarta ,ilerde 2.el bi 4770 veya 4790 atabilirsin. :) :)
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2018, 19:13 Gönderen: metin 57 »

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Şubat 24, 2018, 08:38 »
1,5 vermezler.Zaten o sistemi hiç bozma,yazık olur. Dediğim gibi, içinden ekran kartını sat. Gerisini ,işyerinde kullan. 3330 UN DAHİLİ GRAFİK KARTI ,fazlasıyla idare eder.

Sadece powerini ,yeni sisteme ayır. Birde 8 gb lık rami ,yeni sisteme aktarıyoruz.

Bütçen çok kısıtlı. DDR4 bi ,ryzen veya intele geçmek mümkün değil.

Aşağıdaki sistem ,elindekinden, oyun açısından çok daha iyi.
 Bu sistem 2350 tl. Ekran kartını sattınmı elinde 2600 tl olacak.4 gb ,sıfır ram alacağına ,2.el 16gb ram de alabilirsin. 16 gb ramleri yeni sistemde,8 gb mevcut ramlerini,ofiste kullanabilirsin.

H81 anakarta ,ilerde 2.el bi 4770 veya 4790 atabilirsin. :) :)
sanırsam mantıklı olan bu peki 2 el bi sistemlere baksam ? Nasıl olur

*

metin 57

• Master Terrabyte
  • 10005
  • 251
  • Spartacus
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Şubat 24, 2018, 12:04 »
Garantili olmak şartıyla ekran kartı bakabilirsin. Bu mining olaylarından, yorulmamış bi ekran kartı bulmak biraz zorlaştı. Garantili olmasında fayda var yani.
 İşlşmcilerde  garanti pek aramıyorsun zaten bu nesillerde. Geçik oluyor.
 Güvenebileceğin bi satıcı bulursan,tabi ki 2.ellere bak. Epey kar edersin.

*

SykesMod

• Gigabyte
  • 992
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2018, 20:53 »
Garantili olmak şartıyla ekran kartı bakabilirsin. Bu mining olaylarından, yorulmamış bi ekran kartı bulmak biraz zorlaştı. Garantili olmasında fayda var yani.
 İşlşmcilerde  garanti pek aramıyorsun zaten bu nesillerde. Geçik oluyor.
 Güvenebileceğin bi satıcı bulursan,tabi ki 2.ellere bak. Epey kar edersin.
   metin abi bi sıkıntım var yeni kasa aldım ben önde 3 tane fanı var felaket sesi var bu sesi nasıl keserim acayip sesli çalışıyor molex kısımları vardı onları kestim çünki 3 tane fana 3 ayrı çıkış yapmışlar kasada sıgacak yeri yoktu bende onları kestim o ufak 3 pinli yerden anakarta bagladım ama acayip sesli çalışıyor bu bunu nasıl 12 watt dan aşagıya çekerim derdim deviri düşürsek sesi keser gibime geliyor bi ara yapmıştık senle psu nun da kablosunu kesmek istemiyorum fanlardan bişe yapacagız artık  sana şöyle söyliyim abi 4 tane 3 ping girişi var 4 tanede molex ben bunları birbirine baglıyarak yapıyordum molexleri birbirine geçirip köprü atıyordum psu güç kablosunuda baglıyordum çalışıyordu sesliydi bende 3 pinden baglayım dedim anakarta takarım dedim molex leri kestim attım megersem 4 pinli çıkışlarda ayarlama yapılabiliyormuş

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11373
  • 302
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2018, 21:00 »
7 volt molex olarak bağlarsan ses sorununu fan devirini yarıya düşürerek çözebilirsin. :D