Acil Yardım

• 11 Yanıt
  • 158 Gösterim
*

ardacikci

• Kilobyte
  • 144
  • 0
    • Profili Görüntüle
Acil Yardım
« : Temmuz 19, 2017, 16:18 »
masaüstü videolar resimler indirilenler klasörlerinin hepsinin adı videolar oldu ve hepside aynı dosyalar var masaüstünde indirlenlerdeki dosyalar var.Bu klasörlerin ismini naısl dğeiştirebilirm googel da hiç bir yerde bulamadım.Birde foruma noldu ben 5 gün falan giremedim connection error veriyodu forumda. @Zaur  @metin 57 @Rsime
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2017, 16:38 Gönderen: ardacikci »

*

Penumbra ^

• Megabyte
  • 320
  • 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Acil Yardım
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2017, 16:59 »
masaüstü videolar resimler indirilenler klasörlerinin hepsinin adı videolar oldu ve hepside aynı dosyalar var masaüstünde indirlenlerdeki dosyalar var.Bu klasörlerin ismini naısl dğeiştirebilirm googel da hiç bir yerde bulamadım.Birde foruma noldu ben 5 gün falan giremedim connection error veriyodu forumda. @Zaur  @metin 57 @Rsime
Değiştirmek istediğin klasöre tıklayıp F2'ye bas.

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Temmuz 19, 2017, 17:38 »
Değiştirmek istediğin klasöre tıklayıp F2'ye bas.
Sistem klasörlerinin ismi değişmiyor.  :)

Bende değiştiremiyorum.  Güncellemeden sonra bozulduysa normaldir bence, Güncelleme ile herşeyi bozuyorlar zaten :D
Millet Upgrade ama ben Downgrade :)
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
XFX Nvidia 9400GT 1gb 128 Bit
160GB Western Digital
Gizli DVD RW
Kasa - El yapımı meşe odunlu Gamer kasa :D  Hehuehuehe

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Temmuz 19, 2017, 17:42 »
C- D disk Bölümünün altındakı klasörlerin ismi değişmiyor.   Belgelerim Klasörünün içindeki Klasörlerin isimleri değişiyor ;)
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
160GB Western Digital
Gizli DVD RW

*

ardacikci

• Kilobyte
  • 144
  • 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Temmuz 19, 2017, 19:49 »
C- D disk Bölümünün altındakı klasörlerin ismi değişmiyor.   Belgelerim Klasörünün içindeki Klasörlerin isimleri değişiyor ;)
sizle topladığım pc geldi ona böyle oldu şimdi ben buna illa format mı atıcam :( başka çaresi yok mu.Çünkü masaüstünde indirilenler klasörüne inen herşey oluyo. @Zaur
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2017, 20:03 Gönderen: ardacikci »

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Temmuz 19, 2017, 20:24 »
Kardeşim Bozuk Windows indirip kurmuşsun. Geçmiş olsun.   Özelden Sağlam link verirdim de benimki Rusça Win 8.1 Pro :)

Rusça azdan çoktan anlıyorsan atıyım özelden.  Sistemi kurduğumdan beri İlk günkü gibi stabil ve performanslı :D
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2017, 20:29 Gönderen: Zaur »
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
160GB Western Digital
Gizli DVD RW

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2017, 20:35 »
En son Windows 10 sürümünü kullanıyorsan Bana çok yardımın dokundu.   Windows 10`un sorunlarının hala devam ettiğini gördüm. 

Bir Ara 10`a geçtim sorunlarla boğuştum.  8.1 den sonra Masaüstünde bile Genel performansın düştüğünü gördüm Geri döndüm 8.1`e yeniden  ;D

Şimdi bir aralar diyordum En son sürüme format atıyım belki sorunlar düzelmiştir diye.  Böyle bir konu bekliyordum. Ahanda saçma salak Sorunlar devam ediyormuş  ;D
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
160GB Western Digital
Gizli DVD RW

*

ardacikci

• Kilobyte
  • 144
  • 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2017, 20:40 »
En son Windows 10 sürümünü kullanıyorsan Bana çok yardımın dokundu.   Windows 10`un sorunlarının hala devam ettiğini gördüm. 

Bir Ara 10`a geçtim sorunlarla boğuştum.  8.1 den sonra Masaüstünde bile Genel performansın düştüğünü gördüm Geri döndüm 8.1`e yeniden  ;D

Şimdi bir aralar diyordum En son sürüme format atıyım belki sorunlar düzelmiştir diye.  Böyle bir konu bekliyordum. Ahanda saçma salak Sorunlar devam ediyormuş  ;D
sorun win 10 dan değil benden,masaüstü indirilenleri falan aynı klasöre koydum bunuda ssd de yer kaplamaması için hdd ye kurdum.İlk hdd direk attığımda bişey olmadı ama hdd nin içine bi kalsör oluşturup hepsinin oraya atınca ilk önce hepsi videolar oldu sonra restart attım belgelerim oldu :D .

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2017, 20:48 »

sorun win 10 dan değil benden,masaüstü indirilenleri falan aynı klasöre koydum bunuda ssd de yer kaplamaması için hdd ye kurdum.İlk hdd direk attığımda bişey olmadı ama hdd nin içine bi kalsör oluşturup hepsinin oraya atınca ilk önce hepsi videolar oldu sonra restart attım belgelerim oldu :D .
Aklım basmadı olayı ama o isimlerin Ne yapsan bile kesinlikle değişmemesi gerekirdi.  Bana göre Yani işletim sisteminde hala çok boşluklar var ;)
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
160GB Western Digital
Gizli DVD RW

*

ardacikci

• Kilobyte
  • 144
  • 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Temmuz 19, 2017, 21:40 »
format atmak zorunda kaldım boşu boşuna ssd kapasitesini düşürdüm.Nasıl olduğunu bende bilmiyorum aslında aynı klasmr dediğim aynı disk e attım ve masaüsütnü belgeleirmi falan taşıdım en son videoları taşırken pc baya 5 saniye dondu sonra hepsi videolar oldu.

*

Zaur

• Master Terrabyte
  • 11122
  • 301
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Temmuz 20, 2017, 09:04 »
format atmak zorunda kaldım boşu boşuna ssd kapasitesini düşürdüm.Nasıl olduğunu bende bilmiyorum aslında aynı klasmr dediğim aynı disk e attım ve masaüsütnü belgeleirmi falan taşıdım en son videoları taşırken pc baya 5 saniye dondu sonra hepsi videolar oldu.
Yahu kardeşim yeniden neden windows 10 kurdun ki? Valla bi garip adamsınız. 8.1 kuraydın en stabil işletim sistemidir. :(
Core2Duo E7400
Elitegroup G31T-M
Twinmos 1Gb 800MHZ
160GB Western Digital
Gizli DVD RW

*

Penumbra ^

• Megabyte
  • 320
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Temmuz 21, 2017, 11:41 »
@Zaur @ardacikci

Nasıl değişmiyor? Olmaz diye birşey yok, bilmiyorsanız insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Masaüstünde ki profil klasörüne tıkla ordan değiştir. Asıl sistem klasörürünün değişmesi 1dk falan sürer olmadı diye düşünme.

Oda olmaz ise değiştirmek istediğin klasörün içine gir. Boş bir yere Shift + Sağ klik yap orada "Komut penceresini burada aç" diye bir seçenek var ona tıkla. Komut penceresine desktop.ini yaz. Açılan not defterinde LocalizedResourceName= yazan kolonun karşılığını sil istediğini yaz kaydet kapat. Yine 1 dakika alır düzelmesi ya da oturumu bir kapat aç.
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2017, 11:46 Gönderen: Penumbra ^ »